چگونه قهوه درست کنیم؟

قهوه ای که در سراسر جهان رشد می کند میراث خود را به قرن ها قبل از جنگل های قهوه باستانی در فلات اتیوپی ردیابی کرد. افسانه در آنجا می گوید: گله گله بز کالدی ابتدا پتانسیل این لوبیا های محبوب را کشف کرد.

ماجرا از این قرار است که کالدی قهوه را پس از آنکه متوجه شد بعد از خوردن انواع توت ها از یک درخت مشخص ، بزهایش چنان پر انرژی می شود که نمی خواستند شبها بخوابند ، قهوه را کشف کرد.

کالدی یافته های خود را به عبادتگاه صومعه محلی گزارش داد ، که با انواع توت ها نوشیدنی درست کرد و فهمید که در طی ساعات طولانی نماز عصر ، وی را هوشیار می کند. ابی اکتشاف خود را با دیگر راهبان موجود در صومعه به اشتراک گذاشت و دانش توت های پرانرژی شروع به گسترش کرد.

وقتی کلمه به سمت شرق حرکت کرد و قهوه به شبه جزیره عربستان رسید ، سفری آغاز شد که این لوبیا را به سراسر جهان می رساند.

آمدن قهوه به عربستان:

کشت و تجارت قهوه در شبه جزیره عربستان آغاز شد. تا قرن پانزدهم قهوه در منطقه یمن عربستان و در قرن شانزدهم در ایران ، مصر ، سوریه و ترکیه شناخته می شد.

قهوه نه تنها در خانه ها بلکه در بسیاری از قهوه خانه های عمومی – بنام qahveh kaneh – که در شهرهایی در خاور نزدیک دیده می شد ، لذت می برد. محبوبیت قهوه خانه ها بی نظیر بود و مردم برای انواع فعالیت های اجتماعی آنها را تکرار می کردند.

نه تنها مراجعان قهوه نوشیدند و به مکالمه مشغول شدند ، بلکه موسیقی نیز گوش می دادند ، نوازندگان را تماشا می کردند ، شطرنج می نوازند و اخبار را ادامه می دادند. قهوه خانه ها به سرعت تبدیل به یک مرکز مهم برای تبادل اطلاعات شد که اغلب از آنها به عنوان “مدارس حکیم” یاد می شد.

با هزاران زائر که همه ساله از سراسر جهان به شهر مقدس مکه می روند ، دانش این “شراب عربی” آغاز شد.

قهوه به اروپا می آید:

مسافران اروپایی به خاور نزدیک داستان هایی از یک نوشیدنی سیاه غیر عادی سیاه را به شما برگردانده اند. تا قرن هفدهم قهوه قهوه راهی اروپا شده بود و در سراسر قاره رواج داشت.

برخی از مردم با سوء ظن یا ترس به این نوشیدنی جدید واکنش نشان دادند و آن را “اختراع تلخ شیطان” خواندند. روحانیت محلی هنگام ورود به ونیز در سال 1615 قهوه را محکوم کرد. او تصمیم گرفت قبل از تصمیم گیری ، نوشیدنی را برای خودش طعم دهد و نوشیدنی را آنقدر رضایت بخش بخشد که تأیید پاپ را به او داد.

با وجود این اختلافات ، قهوه خانه ها به سرعت در مراکز فعالیت های اجتماعی و ارتباطات در شهرهای مهم انگلیس ، اتریش ، فرانسه ، آلمان و هلند قرار گرفتند. در انگلستان “دانشگاه های پنی” به وجود آمدند ، به اصطلاح به دلیل قیمت پنی می توان یک فنجان قهوه را خریداری کرد و درگیر مکالمه تحریک آمیز شد.

قهوه شروع به جایگزینی نوشیدنی های معمول صبحانه از زمان کرد – آبجو و شراب. کسانی که به جای الکل قهوه می نوشیدند از روز با هوشیاری و انرژی شروع می کردند و جای تعجب نیست که کیفیت کار آنها بسیار بهبود یافته است. (ما دوست داریم این را پیشرو سرویس مدرن قهوه اداری بدانیم.)

در اواسط قرن 17 ، بیش از 300 کافی شاپ در لندن وجود داشت که بسیاری از آنها مشتری های متفکر را جذب می کردند ، از جمله بازرگانان ، کشتی گیران ، کارگزاران و هنرمندان.

بسیاری از مشاغل از این قهوه خانه های تخصصی رشد کردند. به عنوان مثال ، لوید لندن در قهوه خانه ادوارد لوید به وجود آمد.

دنیای جدید:

در اواسط دهه 1600 قهوه به نیو آمستردام آورده شد که بعدها توسط انگلیسی ها به نیویورک خوانده شد.

اگرچه قهوه خانه ها به سرعت شروع به ظهور کردند ، چای همچنان نوشیدنی مورد علاقه در جهان جدید بود تا سال 1773 ، هنگامی که استعمارگران علیه یک مالیات سنگین بر چای تحمیل شده توسط پادشاه جورج سوم قیام کردند. این شورش ، معروف به حزب چای بوستون ، برای همیشه ترجیح نوشیدنی آمریکایی ها را به قهوه تغییر می دهد.

“قهوه – نوشیدنی مورد علاقه جهان متمدن است.” – توماس جفرسون
مزارع در سراسر جهان
از آنجا که تقاضا برای نوشیدنی همچنان رو به گسترش است ، رقابت جدی برای کشت قهوه در خارج از عربستان برگزار شد.

سرانجام هلندی ها در نیمه دوم قرن 17th نهال گرفتند. اولین تلاش های آنها برای کاشت آنها در هند انجام نشد اما با تلاش هایشان در باتویا ، در جزیره جاوا در آنچه در حال حاضر اندونزی است ، موفق شدند.

گیاهان شکوفا شدند و به زودی هلندی ها تجارت قهوه و تولیدی و فزاینده ای داشتند. آنها سپس کشت درختان قهوه را به جزایر سوماترا و کلب گسترش دادند.

آمدن به قاره آمریکا :

در سال 1714 ، شهردار آمستردام هدیه ای از گیاه جوان قهوه را به پادشاه لوئیز چهاردهم فرانسه هدیه داد. پادشاه دستور داد که در باغ گیاهشناسی رویال در پاریس کاشته شود. در سال 1723 ، یک افسر نیروی دریایی جوان ، گابریل دی کلیو یک گیاه از گیاه کینگ به دست آورد. با وجود یک سفر چالش برانگیز – کامل با آب و هوای وحشتناک ، یک خرابکار که سعی در تخریب نهال و حمله دزدان دریایی داشت – وی موفق شد آن را با خیال راحت به مارتینیک منتقل کند.

پس از كاشت ، نهال نه تنها رونق گرفت ، بلكه با گسترش بيش از 18 ميليون دفن مسكن نيز اعتبار دارد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *