1- قهوه چیست؟

قهوه نوشیدنی دم کرده ای است که از دانه های قهوه بو داده شده تهیه می شود ، دانه های انواع توت ها از گونه های خاصی از کافه است. جنس Coffea بومی آفریقای گرمسیری است (به طور خاص در اتیوپی و سودان منشأ دارد) و ماداگاسکار ، کومور ، موریس و رئونیون در اقیانوس هند. اکنون گیاهان قهوه در بیش از 70 کشور جهان ، عمدتاً در مناطق استوایی آمریکا ، آسیای جنوب شرقی ، شبه قاره هند و آفریقا کشت می شوند. دو رشد متداول C. arabica و C. robusta است. پس از رسیدن ، انواع توت های قهوه را برداشت ، فرآوری و خشک می کنند. دانه های قهوه خشک (که به آن “لوبیا” گفته می شود) بسته به نوع و طعم دلخواه ، با درجه های مختلفی بو داده می شوند. لوبیای بو داده را زمین زده و سپس با آب تقریباً جوشانده دم کرده تا نوشیدنی معروف به قهوه تولید شود.

قهوه به رنگ تیره ، تلخ ، کمی اسیدی است و در انسان ، تأثیر تحریک کننده دارد ، در درجه اول به دلیل داشتن کافئین است. این یکی از محبوب ترین نوشیدنی های جهان است ، و می توان آن را به روش های مختلفی تهیه کرد (مانند اسپرسو ، مطبوعات فرانسه ، کافئین لاته). معمولاً به صورت گرم سرو می شود ، اگرچه قهوه یخ زده یک جایگزین محبوب است. مطالعات بالینی نشان می دهد که مصرف متوسط ​​قهوه در بزرگسالان سالم خوش خیم یا ملایم است ، با ادامه تحقیقات در مورد اینکه آیا مصرف طولانی مدت خطر برخی بیماری ها را کاهش می دهد ، اگرچه این مطالعات طولانی مدت از کیفیت کلی برخوردار نیستند.

در حالی که قهوه بومی اتیوپی و سودان است ، اولین شواهد معتبر قهوه نوشیدن به عنوان نوشیدنی مدرن در یمن مدرن در جنوب عربستان در اواسط قرن 15th در حرم های صوفی ظاهر می شود. در شرایط فعلی یمن بود که دانه های قهوه ابتدا با روشی شبیه به نحوه آماده شدن آن برای آشامیدن ، بو داده و تولید می شوند. اما دانه های قهوه ابتدا باید از آفریقای شرقی به یمن صادر شود ، زیرا تصور می شود Coffea arabica بومی بوده است. یمنی ها قهوه خود را از طریق تجار سومالی از بربرا (که به نوبه خود لوبیا را از ارتفاعات اتیوپی تهیه می کرد) به دست آوردند و شروع به کشت بذر کردند. تا قرن شانزدهم ، این نوشیدنی به ایران ، ترکیه و آفریقای شمالی رسیده بود. از آنجا به اروپا و سایر نقاط جهان سرایت کرد.

از سال 2016 ، برزیل پیشرونده تولیدکننده دانه های قهوه بود که یک سوم کل جهان را تولید می کرد. قهوه یکی از کالاهای مهم صادراتی است که به عنوان صادرات قانونی قانونی در بسیاری از کشورها شناخته می شود. قهوه بدون چربی سبز یکی از کالاهای کشاورزی معامله شده در جهان است. نحوه تجارت کشورهای توسعه یافته قهوه با کشورهای در حال توسعه مورد انتقاد قرار گرفته است ، همچنین تأثیر آن بر محیط زیست با توجه به پاکسازی زمین برای قهوه و استفاده از آب است. در نتیجه ، بازارهای تجارت عادلانه و قهوه ارگانیک در حال گسترش است.

2- تاریخچه قهوه:

تاریخ قهوه به قرن پانزدهم برمی گردد و احتمالاً در اوایل با تعدادی گزارش و افسانه پیرامون اولین استفاده از آن. تصور می شود منشاء قهوه (غیرقابل کنترل) قهوه اتیوپی بوده است. نخستین اثبات اثبات شده در مورد نوشیدن قهوه یا دانش درخت قهوه از اوایل قرن پانزدهم میلادی است ، در صومعه های صوفیان یمن ، به زودی در مکه پخش می شود. و قاهره تا قرن شانزدهم ، به بقیه خاورمیانه ، هندوستان جنوبی (کارناتاکا) ، ایران ، ترکیه ، شاخ آفریقا و شمال آفریقا رسیده بود. قهوه سپس به بالکان ، ایتالیا و بقیه اروپا و همچنین آسیای جنوب شرقی و سپس به آمریکا گسترش یافت ، با وجود ممنوعیت هایی که در قرن 15 توسط رهبران مذهبی در مکه و قاهره و بعدا توسط کلیسای کاتولیک اعمال شد. .

3- تجارت قهوه در حال رشد در ایران:

تقریباً در هر گوشه ای از کافه ها در بسیاری از شهرهای جهان ، جای تعجب ندارد که قهوه یکی از َچای ، بستنی ، دسر ، کیک ، شکلات و شیرینی می گیرند.

وی توضیح می دهد که در چند سال گذشته ، منوها متنوع تر شده اند و آیتم های بیشتری به غذاهای متنوع و متنوعی از سلیقه ها و کافی شاپ ها اضافه شده است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: قیمت ها بسته به کیفیت و اندازه ظروف می تواند متفاوت باشد.

کارشناسان و بازرسان اتحادیه قیمت ها را ارزیابی می کنند و در صورت عدم انصاف و غیرقابل قبول ، متخلفین جریمه می شوند.

به عنوان سومین نوشیدنی پر مصرف جهان ، بعد از آب و چای ، دانه های قهوه در همه جا تقاضای زیادی دارند.

قهوه دوم تنها از نظر روغن ، دومین کالای معامله شده جهان است که سالانه حدود نیم تریلیون فنجان قهوه مصرف می شود. این امر باعث می شود کالاهایی مانند گاز طبیعی ، طلا ، شکر و ذرت از کالاهایی خارج شود.

اگرچه نوشیدن قهوه سابقه بسیار طولانی در کشور دارد ، اما این نوشیدنی با گذشت زمان جای خود را به چای در بین ایرانیان از دست داد.

تاریخچه نوشیدن قهوه در ایران به قرن نهم میلادی باز می گردد که پزشکان از این نوشیدنی استفاده کرده و به آنها کمک می کردند تا برای مراسم شبانه بیدار شوند.

این نوشیدنی در دوره صفویه در قرن شانزدهم بسیار رواج یافت ، هنگامی که یک داروساز مشهور رساله ای در مورد مشخصات قهوه نوشت و آن را به یکی از حاکمان صفوی ارائه کرد.

با این وجود ، چای نوشیدنی مورد علاقه در ایران است در حالی که بیشتر قهوه در کافی شاپ ها ، که طی سالهای گذشته به سرعت در تهران و سایر شهرهای بزرگ رواج یافته اند ، مصرف می شود.

نوشیدن قهوه و رفتن به کافه اخیراً در ایران مخصوصاً در بین جوانان زیاد شده است.

4- به دنبال سرمایه گذاری هستید؟

آزمودوه در خصوص ایجاد و راه اندازی کافی شاپ ، گفت: افرادی که قصد ایجاد کافی شاپ را دارند در ابتدا باید مدارک لازم را به وزارت امور اقتصادی و دارایی ، وزارت بهداشت ، شهرداری و یک شرکت بیمه ارائه دهند تا قبل از این که بتوانند. اخذ مجوز

یک کافی شاپ یا آب میوه فروشی باید حداقل 14 متر مربع مساحت داشته باشد ، در حالی که برای کافی شاپ ها حداقل 20 متر مربع است.

پس از متقاضیان ارائه مدارك خود ، اتحادیه آموزش اجباری را ارائه می دهد. کلیه دارندگان پروانه دوره های آموزشی را گذرانده اند.

ازموده گفت: “کافی شاپ ها برای ایجاد و راه اندازی ارزان نیستند.”

به طور متوسط ​​برای ایجاد و تجهیز کافی شاپ از ابتدا یک سرمایه گذاری به میزان 1 تا 5/5 میلیارد ریال (24420 – 36،630 دلار) مورد نیاز است.

به گفته ازموده ، حدود 80٪ كافی از کافی شاپ های ایران در مناطق اجاره ای مستقر شده است.

واقعاً مشخص نیست سرمایه گذاران این مشاغل چه مدت می توانند سرمایه گذاری خود را پس بگیرند ، “اما به طور کلی 2-3 سال طول می کشد”.

هر کافی شاپ بسته به اندازه کافی شاپ و دامنه خدمات ارائه شده به طور متوسط ​​2-3 کار مستقیم ایجاد می کند.

به گفته Business Insider ، صادرات قهوه به تنهایی یک صنعت 20 بیلیون دلاری است که بیشتر توسط کشورهای صنعتی تولید می شود در حالی که توسط زیر کلاس دنیا تولید می شود. سه تولید کننده برتر قهوه برزیل ، ویتنام و کلمبیا هستند.

سالانه بیش از 500 میلیارد فنجان قهوه در جهان نوشیده می شود. فنلاند بیشترین سرانه قهوه را در جهان می نوشد.

طبق اطلاعات Cafe-statistics.com ، کافی شاپ ها سریعترین بخش در حال رشد در رستوران ها را تشکیل می دهند و میزان رشد سالانه آن 7٪ است.

تولید قهوه در جهان 110 تا 120 میلیون کیسه در سال تخمین زده می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *